,

Flexity Yoga Mat Kvet života alebo príbeh unikátnej slovenskej podložky na jogu

Idea vytvoriť vlastnú joga podložku vznikla ako túžba spojenia najžiadanejšieho proti-šmykového materiálu, ktorí jogíni milujú a zdobenia originálnym dizajnom navrhnutým na Slovensku. Pri výrobe sme mysleli na prírodu, takže podložka je vyrobená z prírodného kaučuku a neškodného PU povrchu. Názov podložky nie je náhodný, keďže jej samotný dizajn pozostáva zo symbolu Kvet života, ktorý ako prastará geometria pôsobí harmonizačne na svoje okolie.

Preto sa poďte s nami pozrieť bližšie na tento unikát a otvorte sa harmónii cvičením na svojej novej podložke!

Vlastnosti našej joga podložky

Naša Joga podložka Flexity Yoga Mat poskytuje prirodzený proti-šmykový povrch, ktorý ťa zachytí v každej náročnej pozícii. Jogamatka je širšia, dlhšia aj hrubšia ako klasické podložky vďaka čomu získate priestor ako pre cvičenia tak aj pre kĺby. Vhodná je na Jogu, Pilates či Fitness a iné cvičenia s vlastným telom.

Štandardný rozmer: 3 kg, 183 cm dĺžka, 66 cm šírka, 4,5 mm hrúbka. 

• hrúbka 4,5 mm je ideálnym kompromisom medzi váhou a mäkkosťou podložky.
• prírodný povrch podložky zabezpečuje nekĺzavosť aj pri vysokej vlhkosti alebo potení.
• udržateľná výroba zaisťuje vysoko kvalitný materiál, ktorý sa nedrobí, netrhá a nebledne. Vlastnosti jogamatky sa časom ešte zlepšujú.
• patentovaný protisklzový povrch zo spodnej strany.
• prírodný kaučuk a eko – polyuretán

Náš TIP ako v prípade potreby vyčistiť vašu podložku tu:

 

 

O symbole kvet života

Kvet života je považovaný za symbol posvätnej geometrie, ktorý dokážeme nájsť v kultúrach po celom svete. Ústredným motívom je delenie bunky, ktorá je zdrojom života na zemi. Jeho geometrická štruktúra vzniká vzájomným prekrývaním viacerých kruhov. Obsahuje v sebe všetky základné stavebné kamene vesmíru, ktoré voláme platónske pevné látky. Symbol vo svojej podstate zachytáva stvorenie všetkej existencie a predstavuje neustály proces tvorby. Kvet života nám pripomína prepojenie všetkého so všetkým a harmonizuje tak svoje okolie. Práve vďaka tejto výnimočnej symbolike a benefitom sme si ho vybrali ako hlavný motív dizajnu našej Flexity podložky. Viac o unikátnosti dizajnu si prečítajte od jeho samotnej autorky 🙂

O autorke dizajnu

Autorka vizuálneho návrhu je Katka Pohánka, lektorka jogy a zakladateľka Zen Flow štúdia. Katka sa okrem iného venuje aj vlastnej tvorbe, umeniu a maľovaniu obrazov. Jej diela sú ladené do geometrických kompozicií, ktoré majú vyjadrovať pokoj, nadšenie a radosť zo života a kreatívnej práce. 

Pre našu podložku vybrala symbol kvet života. Tento vzor posvätnej geometrie skrýva v sebe pradávny symbol ochrany a harmónie. Katka sa inšpirovala pre tento návrh budhistickým učením o pominuteľnosti všetkých vecí. Kvet života sa na podložke rozplýva do stratena, tak ako keď tibetskí mnísi rozfúkavajú a zametajú svoju mandalu, na ktorej mesiace pracovali. Tento jav sa nám veľmi často ukazuje v našej joge života a je veľmi užitočné s tým ďalej pracovať.

Benefity podložky:

  • Priľnavosť a opora pre všetkých vašich joga bojovníkov, pávov, psíkov a dalšie mytologické bytosti a mudrcov, ktorých spoznáte na svojej jogeovej ceste. Venujte pozornosť cvičeniu, podložka sa postará o zvyšok. 
  • Prijateľný pre prírodu aj pre telo. Vybrali sme materiál, ktorý je šetrnejší a udržateľnejší počas výroby. Svojou pevnosťou má podložka dlhšiu životnosť, takže neskončí tak skoro v koši alebo na skládke. Yogamatka je spojená tepelným systémom, ktorý nahradil lepenie toxickými lepidlami. Naša jogamatka neobsahuje žiadne ťažké kovy ako napr. olovo alebo kadmium.
  • Posvätná geometria: Podložku sme sa rozhodli ozdobiť veľmi známym symbolom Kvet života, ktorý slúži ako metafora pre ilustráciu spojitostí všetkého života a ducha vo vesmíre a na telo pôsobí harmonizačne. Pomocou jogy si môžeme lepšie uvedomovať tieto spojitosti, preto me chceli aby ste mali tento symbol aj na očiach.
  • Širšia a dlhšia: Mnohí z nás žijú v mestách a sú nútení cvičiť v stiesnených priestoroch – v apartmánoch, narážajúc do nábytku alebo v preplnených štúdiach jogy. Nám je príjemnejšie mať trochu viac miesta a presne tak sme vyrobili aj našu jogamatku. Tým, že je naša jogamatka trochu širšia a dlhšia, na nej môže cvičť naozaj každý.
  • Podpora, stabilita a odpruženie: Nepoznáme každého z vás, ale v niektorých pozíciach sa kostnaté časti tela dotýkajú zeme a to vôbec nie je príjemné. Tieto kostnaté časti by mali byť chránené. Použili sme silnú a tvrdú prírodnú gumu ktorú sme doplnili o mäkkučkú plsť. Takto jogamatka poskytuje silnú ale pohodlnú oporu pri cvičení.
  • Vytvorená Jogínmi pre Jogínov: V priebehu dizajnovania sme konzultovali a získavali informácie priamo od jogínov a z vlastnej praxe. Vo Flexity sa sami venujeme joge a hľadáme tie najlepšie riešenia pre nás všetkých. Podložka je teda vhodná pre všetkých jogínov a pre akýkoľvek štýl jogy.
1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *