6 najdrahších podložiek na jogu na svete

Luxusné aj funkčné, také sú najdrahšie podložky na jogu, ktoré posúvajú vaše cvičenie na ďalšiu úroveň. Aj vo svete jogy nájdeme kúsky, ktoré boli vyrobené skôr ako forma prestíže pre svojich majiteľov, ktorí chcú obohatiť svoju prax niečím výnimočným.

Pri výbere podložky na jogu je potrebné si zvážiť veľa faktorov, o ktorých sme už písali v článku 10 tipov ako si vybrať podložku, ale tentoraz prinášame ukážku tých najdrahších podložiek, aké svet jogy dnes ponúka.

Od podložiek vyrobených z futbalovej kože, až po vložené vzácne drahokamy, luxusu chtiví si určite prídu na svoje. Že vám to k joge nesedí? Nuž ako sa hovorí proti gustu žiaden dišputát:). Vieme, že drahšia podložka z vás lepšieho jogína nespraví a rovnako nemusí byť úplne najlepšia pre vás, pozrite sa s nami na to zo stránky, že aj takéto niečo existuje 🙂

1/6 Chakracarma

Photo: Courtesy of Chakracarma
Foto: Chakracarma

Chacrakarma je vyrobená z najjemnejšej upravenej kože a ozdobená drahými kameňmi s etickým pôvodom, čo znamená že značka kladie dôraz na to, akým spôsobom boli vzácne kamene získané. Podložka Chakracarma je oficiálne tou najdrahšou na svete s cenovkou, ktorá začína od 15 000 USD (približne 13 500 EUR) do viac ako 100 000 USD (približne. 90 000 EUR), v závislosti od výberu drahokamov a konkrétnych požiadaviek klienta.

Každý z chakrových drahokamov (diamant, rubín, smaragd, zafír, jantár, opál a karneol) má liečivé vlastnosti, ktoré uľahčujú hlbší stav spojenia s vami a vesmírom v každodennej praxi jogy.

Nájdete na chakracarma.com

2/6 Baller Yoga

Photo: Courtesy of Baller Yoga
Foto: Baller Yoga
Číslo 2 patrí podložke značky Baller Yoga, ktorá je vyrobená zo 100% zrnitej futbalovej kože s dobrou priľnavosťou a odolnosťou voči opotrebeniu. Môže byť vaša za 1 000 USD, čo je asi 900 EUR.

Výrobcovia podložky sa inšpirovali prvotriednou kožou, z ktorej sa vyrábajú futbalové lopty NFL a je k dispozícii v červenej, čiernej, pieskovej a striebornej farbe. A ak vás zaujímajú jej prednosti, tak áno uhádli ste – nedrží zápach a je protišmyková:).

Nájdete na balleryoga.com

3/6 Liforme x Burberry

Photo: Courtesy of Burberry
Foto: Burberry

Miestom číslo 3 sa pomaly dostávame k tým podložkám, ktoré sú takpovediac dosiahnuteľné aj pre bežného smrteľníka. Aspoň teda minimálne polovica jej názvu:). Reč je o jóga podložke americkej značky LIFORME, ktorá je určite „mercedesom“ medzi bežne dostupnými podložkami, čo sa týka kvality. Dole smerujúci pes však nikdy nevyzeral štýlovejšie ako na Liforme podložke, ktorá sa spojila z luxusným a obľúbeným britským módnym domom Burberry. Ak by ste na podložke ale hľadali povestné káro značky Burberry máte smolu, jedinými pojítkami medzi týmito dvomi značkami je názov a veľké Béčko uprostred podložky. Za povšimnutie však stojí taška, ktorá je súčasťou každej Liforme podložky, ktorú si zakúpite. V tomto prípade sa dizajnér naozaj trošku vyhral a aspoň obľúbený monogram vám zabezpečí, že si váš „luxus“ všimne každý:). A to za necelých 350 EUR, čo je v prípade týchto dvoch značiek celkom málo.

V našom eshope Flexity.sk si žial Liforme X Burberry kúpiť nemôžete, ale za to kvalitnú modrú, zelenú, ružovú, sivú, červenú a čoskoro už aj žltú podložku LIFORME áno:).

Nájdete na burberry.com

4/6 Ermenegildo Zegna

Photo: Courtesy of Ermenegildo Zegna
Foto: EZ
Taliansky módny návrhár Ermenegildo Zegna, ktorého možno poznajú hlavne páni predstavil pred časom svetu svoju vlastnú joga podložku s textúrovým, protišmykovým povrchom a potlačou značky. Podľa neho sú vraj preč dni, keď sa jóga považovala len za ženskú „záležitosť“. Stále viac a viac mužov objavuje zdravotné prínosy jogy, tak prečo to nerobiť štýlovo? Popruh na podložku je vyrobený jedinečnou technikou tkania kože talianskej značky Pelle Tessuta. Tento doslova „pánsky štýl“ vás vyjde okolo 350 EUR.

Nájdete na: mrporter.com

5/6 Manduka Pro Squared

Photo: Courtesy of manduka
Foto: Manduka

Nie vďaka luxusu, ani drahým kameňom a dokonca ani značke sa na priečku číslo 5 dostala vychýrená a dobre známa americká jogová eko značka MANDUKA. Za jej štvorcovú podložku PRO Squared určenú na acro jogu si musíte dosť hlboko siahnuť do vrecka. Vďaka jej rozmerom 198 x 198 centimetrov si doma môžete urobiť svoju vlastnú svätyňu jogy, dostatočne veľkú pre dve osoby. Má bezkonkurenčné tlmenie a povrchovú úpravu podobnú tkanine. U nás v eshope ju môžete mať za 340 EUR.

Nájdete na: Flexity.sk

6/6 Yolana

Foto: Yolana

Na poslednom mieste sa umiestnila jogamatka značky Yolana, ktorá je vyrábaná z čistej novozélandskej vlny, ktorá stavia svoju výnimočnosť na absolútnej biodegradovateľnosti podložky, je hypoalergenická a vyrábaná čisto ekologickým spôsobom v Nemecku.

Môžete si ju zaobstarať od 299 NZD čo je asi 170 EUR

Nájdete na: https://yolana.co/products/practice-mat

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *